Jaki zysk z każdego gracza przynosi World of Tanks i inne gry.

Darmowe gry stały się w ostatnich latach fenomenem, a to dlatego, że pozwalają świetnie zarobić ich twórcom. Wszystko za sprawą mikropłatności, które są wykonywane przez graczy dużo chętniej niż płacenie za abonament gry czy też jej jednorazowy zakup. 

Gołym okiem widać, że gry takie jak World of Tanks, War Thunder czy League of Legends mają się świetnie. Która z nich jednak przynosi najwięsze zyski? Odpowiedź na poniższym obrazku:

 

Obrazek przedstawia średnią sumę jaką gracz przeznaczył na grę w ciągu roku. Jak widać na obrazku specjalistą od monetyzowania swojej gry jest firma Wargaming z jej hitem World of Tanks. Biorąc pod uwagę, że na całym świecie w WoT gra około 45mln graczy, suma jest imponująca.

Czwarte miejsce zajęła gra War Thunder, która została stworzona na wzór World of Tanks, jak widać na rynku gier o czołgach znalazło się jeszcze miejce dla kolejnego giganta. Nic dziwnego, że kolejne firmy również podjęły wyzwanie stworzenia podobnych maszynek do robienia pieniędzy.

Warto przyjrzeć się grze Armored Warfare, która po dosyć długich beta testach wkracza na rynek gier i będzie starała się zamieszać. Biorąc pod uwagę, że gra zapowiada się naprawdę solidnie, może przyszporzyć sporej konkurencji gigantom z Wargamin i Gajin. 

Dodatkowo Armored Warfare stawia na współeczne czołgi, które są szybsze i sprawiają, że cała rozgrywka jest bardziej dynamiczna.

Armored Warfare