United Eleven - poradnik jak dobrze zacząć

Ropoczynając grę otrzymujemy 3 zawodników na poziomie 2, reszta składu ma poziom pierwszy. Szczerzę mówiąc akurat ci zawodnicy są mało istotni bo lepiej jak pozbiędziesz się ich jak najszybciej.

Na począku otrzymasz sporą ilość punktów GP. Wchodząc w zakładkę SHOP możesz wymienić je na kilka pakietów. Dwa najważniejsze, które powinny cie zainteresować na początku to pakiet zawodnik losowy za 9000, a także zawodnik losowy za 2000. Ten pierwszy może dać ci lepszego zawodnika, a nawet złotą kartę, lecz w praktyce ciężko jest trafić coś dobrego, dlatego dla początkujących polecam kupować tańsze pakiety tak by uzbierać jak największą liczbę zawodników.

Moc twojego składu jest ograniczona. Początkowo łączna suma poziomów zawodników nie będzie mogła przekroczyć 30 oraz 15 na ławce rezerwowej. Ten pierwszy parametr będzie zwiększał się każdego dnia o 1, natomiast siła ławki rezerwowej wzrośnie podczas awansów do wyższych lig. Właśnie te ograniczenia sprawiają, że z samego początku nie warto inwestować w losowych zawodników za 9000 - bo nawet jeśli trafimy kilku wyjadaczy to będą oni skazani na grzanie ławy.

Warto skupić się na innym aspekcie jakim jest jedność - w zakładce skład > jedność znajdziesz bonusy, które dostaniesz za spełnienie wymagań dotyczących składu. Mianowicie warto dążyć do złożenia drużyny, która składać będzie się z zawodników z tej samej ligi (tło karty mówi nam o lidze), a także do tego aby zawodnicy byli z tego samego kraju. Mając w składzie słabych zawodników z tej samej ligi i o tej samej narodowości siła, a także zgranie twojej drużyny znacznie się poprawi. 

Oczywiście skompletowanie takiego składu nie musi być wcale proste, dlatego warto inwestować w większą ilość tanich kart, które z pewnością pozwolą na szybszy wzrost mocy drużyny. Każdego dnia limit siły składu będzie wzrastał, wtedy też warto posiadać dużą ilość kart, które można przeznaczyć na wytrenowanie zawodników grających w pierwszym składzie. Słabym zawodnikom łatwo jest wbić poziom. Dopiero w momencie kiedy pogramy dłużej w gre i limit siły naszego składu znacznie się powiększy - warto będzie inwestować w karty złote.
Podobne artykuły: