Tribal Wars 2 - Poradnik

Jeśli jesteś zupełnie początkującym graczem i nie masz doświadczenia w tego typu grach - nie grałeś w pierwszą część Plemion to ten poradnik będzie przeznaczony dla Ciebie. Po zalogowaniu do gry możesz przejść samouczek, który zapozna Cię z podstawami gry, jednak jeśli chcesz osiągnąć coś więcej, albo denerwują Cię sądziedzi, którzy nękają Cie atakami to w tym poradniku wyjasnię Ci moją wizję gry, która pozwala mi być łowcą, a nie zwierzyną...

Po pierwsze musisz uzmysowić sobie, że Tribal Wars 2 to nie Simsy! Nie warto skupiać się na stawianiu zbędnych budynków, a już na pewno nie warto inwestować w kopalnie gliny, żelaza czy tartak. Najlepszą opcją wydania surowców będzie rekrutacja wojska. Pierwsza jednostką, którą możesz zrekrutować jest defensywny Pikinier, który dobrze radzi sobie w obronie przeciwko kawalerii, jest dosyć szybką jednostką piechoty, a także potrafi dźwigać solidną porcję surowców. To właśnie w tych Pikinierów zacznij inwestować i nie pozwól żeby stali bezczynnie w twojej osadzie.

W grze na mapie znajdziesz mnóstwo wiosek barbarzyńskich, które nie posiadają żadnej obrony i co najlepsze produkują surowce. Wysyłając Pikinierów do ataku szybko napełnisz swoje magazyny - dużo szybciej niż poprzez rozbudowę kopalń i tartaku. Posiadając znaczną ilość Pikinierów utwórz sobie szablon - np. po 20 pikinierów w grupie. Korzystając z szablonów możesz w szybki sposób rozsyłać wojska do wiosek barbarzyńców i znosić co raz więcej surowców.

Rozsyłając jednostki w ten sposób surowców wystarczy Ci na to aby zaplanować rekrutację wojska na kilka godzin w przód, a także ustawić kolejkę budowy.

Budynki, które warto rozbudowywać to Ratusz, Koszary, Farma, Magazyn - inne będą mniej ważne. Jeśli jesteś nękany atakami to warto zainwestować w mur. Jeśli nie chcesz aby ktoś zniszczył Twoje jednostki w nocy - przed pójściem spać wyślij je do jakiś odległych wiosek barbarzyńskich tak aby wróciły nad ranem. 

W grze na starcie posiadasz 50 monet. Moim zdaniem warto je wydać na powiększenie kolejki budowy tak aby pozwalała na rozbudowę osady podczas gdy nie masz czasu zajrzeć by rozpocząć jakąś budowle.

Zobacz również poradnik video:

Podobne artykuły:

Reklama: