Slither IO

Slither IO to darmowa gra online, w której wcielasz się w rolę czegoś na kształt dżdżownicy. Slither to tłumacząc z angielskiego "Ślizgacz". W grze sterujesz swoim robakiem i zjadasz kulki, co sprawia, że stale rośniesz. Można tutaj zaobserwować podobieństwo do gry Snake, jednak w przeciwieństwie do popularnego wężyka tutaj możesz wić się jak prawidzwy wąż bez obaw, że skusisz jeśli tylko natrafisz na część swojego ciała.

Slither IO

O co chodzi w Slither IO?

Gra polega na stałym zjadaniu kulek i stałym powiększaniu swojego robala, przegrać możesz jedynie w sytuacji gdy zamiast kulki będziesz próbował pożreć innego gracza. W Slither kolizja z inną dżownicą skończy się tym, że Twój cały dorobek pójdzie na marnę, a twój robak zamieni się w ogromną ilość kulek, które ktoś będzie mógł pożreć i natychmiastowo zwiększyć swoją objętość.

Sterowanie

Sterowanie w grze jest bardzo proste, wystarczy wskazywać kursorem myszy kierunek w jakim nasz robaczek ma się poruszać, dodatkowo istnieje możliwość przyspieszenia, które często pozwala zagrodzić drogę rywalowi i zmusić go do próby ugryzienia, która skończy się dla niego porażką i tym samym rozpadem na małe kuleczki. 

Wielu graczy wykorzystuje swoją przewagę długości aby opleść swoich mniejszych i słabszych przeciwników, odgradzając im tym samym drogę i zmuszając ich to nieuniknej przemiany na kuleczki, którymi potem bez obaw możesz się posilić.

Podobieństwo i zalety

Slither IO przypomina bardzo inną popularną grę: Agar IO. W obu grach nie jest wymagane logowanie, w obu grach wystarczy jeden błąd aby cały dotychczasowy dorobek został utraony. W obu grach rywalizujesz z innymi graczami w czasie rzeczywistym.

Dużą zaletą gry jest ładna, kolorowa grafika, możliwość grania bez ściągania, a także brak wymagań co do konieczności zakładania konta. Dodatkowo gra uczy strategicznego myślenia i antycypacji.