Najlepsze gry przeglądarkowe

W tym artykule zaprezentuję swoją subiektywną ocenę gier przeglądarkowych. Będzie to 10 najlepszych gier przeglądarkowych, w które miałem okazję grać, a prowadząc serwis o grach możecie uwierzyć mi na słowo, że grałem w dzięsiątki, a może nawet setki gier w przeglądarce. 

1) Travian  - Żadna gra przeglądarkowa nie wciągnęła mnie tak bardzo jak Travian. Tworzenie wojska, rozbudowa osady i dbanie o surowce. Rozsyłanie armii po różnych osadach w celu grabieży sprawiały, że wyjątkowo często zaglądałem do Traviana. W wersji 4.0 doszła jeszcze możliwość wysyłania bohatera na misję i zdobywania ciekawych przedmiotów. Gra wyjątkowo trudna i praktycznie nie ma możliwości aby przetrwać w niej bez silnego sojuszu. Chyba to mnie w niej najbadziej urzekło - nie wystarczy wchodzić do niej i klikać, trzeba wykazać się strategicznym myśleniem aby coś ugrać.

Zagraj w Traviana

travian

2) Drakensang Online - Świetna dynamiczna rozgrywka, przypominająca diablo - głównie przez tryb hack & slash. Piękna grafika, wiele questów, duża frajda płynąca z levelowania postaci. Zwiedzanie ciekawych lokacji, katakumb i możliwość wyboru kilku bohaterów. Z całą pewnością jedna z lepszych gier przeglądarkowych.

Zagraj w Drakensang Online

drakensang online

3) Heroes Online - Mimo, że oczekiwania fanów serii gier Might and Magic były z pewnością dużo większe to jednak bądźmy realistami i weźmy pod uwagę fakt, że gra została wykonana w technologii, która pozwala grać w przeglądarce. Dostajemy zatem darmową grę, nie musimy nic pobierać, wszystko spolszczone... nie ma na co narzekać. Gra jest bardzo dobra o ile nie porównuje się jej do komputerowych poprzedników. Ciekawa fabuła, fajna rozgrywka i możliwość grania z przyjaciółmi, to niewątpliwe sprawia, że jest to jedna z lepszych gier przeglądarkowych.

Zagraj w Heroes Online

heroes online

4) The Settlers Online - Przeglądarkowa gra strategiczna, która pozwala zbudować fajną osadę. To co mi się w niej najbardziej spodobało to duży łancuch produkcyjny - dający tak naprawdę ogromne możliwości, o których zwykli gracze nie mają pojęcia. W Settlers można stawiać sobie budynki po kolei albo wziąć pod uwagę to, że istnieje limit wznoszenia budowli i skupić się na tych najważniejszych. Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego - w Settlersach o wiele lepiej jest nastawić się na produkcję kilku dóbr i umiejętnie handlować na rynku. Czasami możemy kupić jakiś towar i zbyć go drożej - wzbogacając nasz budżet. Jest to świetna gra, w której ludzie myślący szybko zyskają przewagę nad resztą.

Zagraj w Settlers Online

settlers online

5) Shakes and Fidget - Ta gra nie wymaga akurat wiele od gracza - wybieramy postać i zaczynamy ją levelować. Warto zaplanować jej rozwój gdyż jest to istotny element, który prowadzi do sukcesu. Umieściłem te pozycje na tej liście bo swego czasu wbiłem w niej kilkadziesiąt ładnych leveli, byłem członkiem jakiejś gildii i brałem udział w masowych walkach pvp. Całkiem przyjemna gra, w której można pograć dłużej i poznać fajnych ludzi.

Zagraj w Shakes and Fidget

shakes and fidget

6) Tribal Wars 2 - czyli druga część Plemion. Jak dla mnie to gra trochę zbyt łatwa z racji istnienia dużej ilości wiosek barbarzyńskich. Taki stan rzeczy sprawia, że gracze nie muszą aż tak bardzo walczyć przeciwko sobie jak to ma miejce np. w Travianie. No, ale gra jest ciągle poprawiana - na dużą uwagę zasługuje grafika oraz cały intefejs gry. Mimo, że to przeglądarkowa produkcja to gra się w nią bardzo swobodnie, niczym w grę komputerową. Spędziłem przy niej sporo czasu, zrekrutowałem masę wojska, rozwinąłem osady i szczerzę powiem, że się trochę nią znudziłem.

Zagraj w Tribal Wars 2

tribal wars 2

7) Zew Smoka 2 - Jedna z wielu gier mmorpg w przeglądarce, charakterująca się turową walką, ciekawą fabułą i możliwością wypełniania questów. Świetna propozycja dla osób lubiących gry mmorpg, którzy niespecjalnie przykuwają swoją uwagę do grafiki - dobra gra do pogrania w szkole czy w pracy.

Zagraj w Zew Smoka 2

zew smoka 2

8) Empire - Gra strategiczna, która zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Dobra grafika i przede wszystkim daje nam dużo możliwości. Można w niej dowolnie kreować swój zamek, wpływać na przebieg walki etc. Z całą pewnością jedna z lepszych gier strategicznych na przeglądarke.

Zagraj w Empire

empire

9) Generals of War - Ta gra znalazła się na tej liście z racji tego, że jej akcja toczy się podczas I wojny światowej. Dostajemy prowincję w określonym miejscu na świecie i tam prowadząc szereg badań, rekrutując armię przygotowujemy się do starcia. Sama możliwość uczestniczenia w tym wielkim wydarzeniu historycznym, możliwości poznania taktyk, pojazdów bojowych itp. daje więlką frajdę. 

Zagraj w Generals of War

generals of war

10) Rail Nation - Kilka ładnych lat temu byłem bardzo zapatrzony w grę Railroad Tycon, która dawała możliwość sprawdzenia się w roli przewoźnika kolejowego. Dobre zarządzanie i obserowanie rynku mogło sprawić, że zarobimy fortunę. Rail Nation to gra, która w dużym stopniu przypomina wspomniane przeze mnie RT. Kupowanie lokomotyw, budowa torów i wysyłanie pociągów w trasę daje mi ogromną frajdę.

Zagraj w Rail Nation

rail nation