GTA 5

Zastanawiasz się nad zakupem Grand Theft Auto 5? W tym artykule przedstawię Ci kilka faktów, które być może pomogą Ci podjąć decyzję.

W GTA 5 miałem okazję zagrać zaraz po premierze. W moim przypadku grałem na konsoli XBOX360. Początek gry dosyć nietypowy bo jest to pierwsza wersja, w której możemy przełączać się pomiędzy postaciami. Szczerzę mówiąc z początku miałem wątpliwości czy będzie to dobre rozwiązanie, ale w trakcie fabuły podczas gry poznajemy bohaterów ten pomysł zaczyna się wydawać co raz fajniejszy. Zwłaszcza, że każdy z nich ma określone umiejętności. Jeden lepiej strzela, drugi świetnie prowadzi auto. Ogólnie bohaterowie są bardzo wyraziści i nadają fajnego klimatu całej grze.

gta 5

Jednak to nie fabuła była zawsze największą zaletą GTA, a jej otwarty świat. W GTA możemy zabawić się w niezłego "badass'a", który napada na sklepy, kradnie samochody i rzuca granatami w przechodniów. Jednym zdaniem możemy robić to za co w prawdziwym życiu nie uniknelibyśmy dożywotniego kryminału. W piątej części Grand Theft Auto istnieje jeszcze więcej możliwości niż we wcześniejcych wersjach. Możesz wybrać się do kina, klubu ze striptizem, albo grać w tenisa. Możesz latać samolotami, helikopterami odrzutowcami lub po prostu na paralotni. Świat gry jest ogromny, jeśli znudzi Ci się miasto możesz wybrać się na niesamowicie klimatyczne obrzeża.

Ilość pojazdów, jakość prowadzenia i piękna grafika sprawiają, że możesz poczuć się jakbyś grał w grę samochodową z najwyższej pułki, ale w każdej chwili możesz wysiąść i zacząć robić coś zupełnie innego. To tak jakby połączyć ze sobą kilka świetnych gier. Zwłaszcza, że dodany został nowy widok FPP, w którym możemy poczuć się jakbyśmy grali w strzelankę. 

gta 5

Tryb online to już zupełna masakra w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Istnieje kilka trybów, w których możemy rywalizować z innymi graczami. Między innymi drużynowe deatmatche, wyścigi samochodowe czy też tryb przetrwania. Społeczność w grze jest nastawiona na destrukcję. Większość graczy gdy Cię tylko zobaczy, od razu będzie próbowała zrobić z Ciebie sito. 

Grand Theft Auto 5 to gra, która daje tak wiele możliwości, że pratycznie nigdy się nie nudzi. Czy warto kupić tę grę? Jak najbardziej. Nawet jeśli uważasz, że gry są drogie to na GTA 5 warto wydać pieniądze gdyż ta gra po prostu na to zasługuje.