Gry podobne do World of Tanks - wot

Spodobał Ci się World of Tanks, ale szukasz jakiejś odmiany? Doskonale trafiłeś. Poniżej przedstawię Ci tytuły, które mechaniką gry przypominają WoT-a, ale grając w nie poczujesz powiew świeżości. Bez zbędnego pisania, przechodzimy do rzeczy:

War Thunder - Gra bardzo przypominająca World of Tanks, ale z zupełnie inną fizyką gry. Tutaj nie uświadczysz podświetlania wrogiego czołgu, który chowa się za kamieniem czy krzakiem. Jednym zdaniem - kamuflaż działa tutaj jak w rzeczywistości, czego nie dostrzeże Twoje oko tego lufa nie namierzy. Poza tym w grze istnieje mnóstwo podobieństw jak np. drzewko pojazdów. W War Thunder również jest 10 tierów oraz elementy, które możesz zamontować w swoim tanku. Za bitwę zdobywasz doświadczenie i złoto. 

W WT istnieje również możliwość grania samolotami. Prawdę mówiąc bitwy powietrzne były pierwotnym założeniem gry, a dopiero później twórcy wpadli na pomysł aby zaimplementować czołgi. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji sprawdzić tej gry to nie zastanawiaj się tylko kliknij w poniższy przycisk i ciesz się grą.

Strona War Thunder

war thunder

World of Warplanes - Jest to tytuł ze studia Wargaming czyli tego samego, które wyprodukowało WoT. Mechanika gry jest niemal identyczna. Masz drzewko samolotów od pierwszego do dziesiątego tieru. Maszyny są różne w zależności od nacji i odwzorowują prawdziwe śmigłowce z okresów wojen światowych. Biorąc pod uwagę, że maszyny latające w porównaniu do czołgów to jak zestawienie żółwia z zającem - mapy w World of Warplanes są dużo większe. Rozgrywka jest bardziej dynamiczna i zręcznościowa. Manowrowanie w powietrzu wymaga sporych umiejętności. Nie mniej jednak jeśli jeszcze nie grałeś w te gre to koniecznie ją wypóbuj.

Strona World of Warplanes

world of warplanes

Wind of luck - Gra, której akcja toczy się na morzu. W walkach udział biorą dwie drużyny, a każda składa się z 3 graczy. Podobnie jak w World of Tanks istnieje tutaj drzewko tierów. W Wind of Luck jest 9 tierów okrętów z 3 różnych szkół budowania statków - Azjatyckiej, Karaibskiej i Śródziemnomorskiej. Oprócz odkrywania nowych statków możesz ulepszać te, które już posiadasz - instalować w nich nowe armaty, zatrudniać załogę oraz kupować rózne rodzaje uzbrojenia. Gra polega na zajęciu i utrzymaniu punktu lub wyeliminowaniu wszystkich przeciwników.

Strona Wind of Luck

wind of luck

Battleline - W tej grze występują również czołgi. Kolejnym podobieństwem są drużynowe bitwy. Jednak Battleline ma nieco inny charakter, bardziej przypomina gre strategiczną. Manewrujemy czołgami, staramy się utrzymać dobry dystans do przeciwnika, a także przełamać jego linię frontu i zepchnąć go do głębokiej defensywy.

Strona Battleline

battleline

Podsumowanie:

Jeśli znudził Ci się World of Tanks lub z innych powodów chcesz zagrać w podobną grę o czołgach to wybierz War Thunder, jeśli podoba Ci się mechanika Wota, ale masz dość wolnych ślimaczych czołgów to wybierz rozgrywkę w World of Warplanes. Jeśli nie chcesz już grać czołgami, a także spróbować czegoś z inną mechaniką i fizyką - mówiąc wprost czegoś co nie pochodzi ze studia Wargaming - wypróbuj War Thunder w wersji z samolotami.