Gry podobne do GTA

Grand Theft Auto to produkcja, która niewątpliwie jest jedną z bardziej znanych serii gier. Już pierwsza część, która powstała w 1997 roku wzbudzała wiele kontrowersji gdyż łamała pewien stereotyp. Zazwyczaj w grach z tamtego okresu wcielaliśmy się w jakiegoś dobrego bohatera, który ratuje świat albo musi ocalić księżniczkę. GTA pozwalała nam na świetną zabawę bez trzymanki - mogliśmy rozwalić gościa na ulicy, przejechać go i uciec od policji. W tamtych czasach każdy chciał w to zagrać, ale jeszcze mało kto posiadał odpowiedni komputer.

Kolejne części GTA wprowadzały coś nowego, poprawiała się grafika, ale jedno pozostało niezmienne - otwarty świat, w którym można wcielić się w totalnego dupka i zrobić coś za co w normalnym świecie nie uniknelibyśmy dożywotniego kryminału. Gra osiągnęła ogromny sukces dlatego doczekała się wielu naśladowców. Poniższą listę będę stale aktualizował czyli jeśli sądzisz, że brakuje na niej jakiejś gry to napisz o tym w komentarzu.

gta 5

Przechodząc do rzeczy, przedstawiam gry podobne do GTA:

1) Mafia - Pierwsza część gry powstała mniej więcej w tym samym czasie co GTA 3. Trzecia część Grand Theft Auto była pierwszą częścią serii, która została wydana w grafice 3D. Zatem obie gry prezentowały podobny poziom graficzny ze wskazaniem na Mafię. Mimo wielu godzin poświęconych przy obu grach bardziej do gustu przypadła mi Mafia, która posiadała cudowny klimat i fabułę i nie pozwalała oderwać się od komputera. Losy Mafioza Tommy Angelo pamiętam do dziś, natomiast niemą postać z GTA 3 kojarzę tylko z wyglądu.

Po kilku latach pojawiła się druga część Mafii, która jest solidną produkcją jednak nie ma szans na rywalizowanie z GTA 4, a już tym bardziej z GTA 5. Rockstar poczynił o wiele większę postępy. Niemniej jednak obie części Mafii to solidne produkcje.

mafia 2

2) The Godfather - Gra nawiązująca do kultowego filmu o takiej samej nazwie. Do tej pory wyszły 2 części (nie licząc dodatków) gry. Atutem jest na pewno nawiązanie do fabuły filmu i pojawinie się w niej słynnych postaci jak np. sam Don Corleone. Gra daje również możliwość awansowania w mafijnej hierarchii. 

the godfather gra

3) Watch Dogs - Wcielamy się w postać hakera, który posiada dostęp do systemu komputerowego pozwalającego na uzyskanie informacji o niemal każdym mieszkańcu miasta. Świat gry jest otwarty i pozwala na wiele, jednak warto również wtajemniczyć się w fabułę, która jest bardzo ciekawa i potrafi wciągnąć. 

watchdogs

Masz jeszcze jakieś propozycje? Napisz je w komentarzu.