Gladiatus

Tworzysz Gladiatora i dbasz o jego rozwój. Rozwiniesz jego umiejętności walki, a także zadbasz o mocniejszy ekwipunek. W końcu stajesz na arenach i walczysz przeciwko innym Gladiatorom. Zdobywasz kolejne poziomy i zaczynasz znaczyć co raz więcej w świecie brutalnych walk.

Gladiatus to produkcja od Gameforge, studia znanego w naszym kraju z takich tytułów jak: Ikariam, Ogame czy KingsAge. Gra nie jest zbyt skomplikowana, ale całkiem przyjemna w swojej prostocie. Generalnie walczysz o to by stawać się co raz silniejszym. Za złoto możesz zwiększać statystyki swojej postaci, każde rozwinięcie będzie droższe. Co za tym idzie początkujący będą mogli szybko dogonić innych graczy. 

Postać również zyska jeśli zadbasz o dobry ekwipunek. Możesz dokupić zarówno bronie jak i części zbroi. Gra idealna dla miłośników serialu Spartacus. 

Zdobywanie złota i punktów doświadczenia jest możliwe na arenach, a także podczas wykonywania misji. Będziesz przeszukiwać lochy, w których możesz również znaleźć przydatne przedmioty.