Elvenar

Gra strategiczna, w której wzniesiesz swoje miasto. Możesz wybrać pomiędzy rasa ludzką, a rasa Elfów. Fabuła w grze opowiada o wojnie obu frakcji.

Elvenar to strategiczna gra przeglądarkowa stworzona przez studio InnoGames, mające w swoim dorobku takie hity jak obie części Tribal Wars (Plemiona), Forge of Empires czy chociażby Grepolis. Jak na takiego giganta na rynku gier przystało - Elvenar jest bardzo dopracowana i charakteryzuje sie przepiękna grafią. Sterowanie w grze jest również intuicyjne.

elvenar

Chcąc porównać tę produkcję do poprzednich ze studia InnoGames - Elvenar przypomina najbardziej Forge of Empires - podobna zasada zarządzania miastem, budowa dróg, odkrywanie technologii etc.

Gra została stworzona w klimacie Fantasy, z myślą o miłośnikach tych właśnie produkcji. Twórcy postanowili również położyć duży nacisk na aspekt gospodarczy - w Elvenar możesz ulepszyć praktycznie każdy budynek i starać się dopasować swoją infrastrukturę aby przynosiła jak największe zyski i pozwoliła wyszkolić jak największą armię.

Tworząc wioskę jest ona zaledwie małym punktem na mapie świata - gdyż otaczają Cię inni gracze, a także różnie ciekawe miejsca, ktore pozwolą Ci np. zdobyć cenne relikty. Mapę jednak będziesz odkrywał stopniowo zaczynając od sąsiednich terenów. 

W grze warto również zadbać o aspekty kulturowe - gdyż wtedy Twoja ludność chętniej będzie płacić większe podatki. Elvenar to gra, którą polecam przede wszystkim miłośnikom strategii i fanom takich gier jak Plemiona czy Forge of Empires.